Nehnuteľnosti nás bavia

Tu je dôkaz

Slnečný byt, Dlhé Diely, Bratislava

Dlhé Diely – predaj bytu

Byt v Bratislave na Dlhých dieloch s nádherným výhľadom.

Kupujúceho som našla do troch mesiacov, ale ako u mňa býva zvykom aj tu som mala perličku.  Kupujúci musel predať svoj staromládenecký byt v centre, aby mal peniaze na kúpu. Byt  sa mi podarilo predať za dva týždne a majiteľ  prvého bytu ani nemusel dlho čakať.

Záhrebská, Bratislava

Záhrebská ulica – predaj bytu

Aj keď centrum Bratislavy nerobím často, na túto spoluprácu  rada spomínam. 

Majiteľ byt predával  tri  roky  a vystriedalo sa v ňom niekoľko realitných kancelárii, kým ma oslovila naša spoločná známa. Kupca  sa mi podarilo nájsť za 4 mesiace a priznám sa, že doteraz som neprišla na to, kde bol pri predaji predtým problém.

Studenohorská I. – prenájom bytu

Dlhodobý prenájom za krátky čas.

Občas sa stane, že ma oslovia aj s požiadavkou prenájmu nehnuteľnosti.  Byt sa nám podarilo prenajať za dva mesiace a nájomkyňu sme vyberali spolu s pani majiteľkou.  Síce už ubehlo od začiatku nájmu pár rokov, obe strany sú ale doteraz spokojné a nájom stále trvá.

Malokarpatská byty, Bratislava

Malokarpatské Námestie I. – predaj bytu

Toto bola rýchlovka!

Majiteľ ma oslovil s predajom svojej útulnej garzonky z dôvodu sťahovania do zahraničia.   Garzonka bola predaná hneď na druhý deň po prvej obhliadke a ešte k tomu sa zastrešila  aj  hypotéka, poistenie nehnuteľnosti  a sporenie na predčasné vyplatenie hypotéky. Tak ako v mnohých prípadoch sme stále spolu v kontakte.

Rodinný dom, Malé Leváre I. – kúpa

Dom na miesto bytu.

S majiteľmi sme sa poznali,  ešte z čias mojej bankovej kariéry, keď som im   vybavovala úver na kúpu auta. Asi po roku keď som bola  už v realitách sa mi ozvali, že hľadajú jednoizbový byt v Bratislave. Nakoniec som im navrhla, či by sa nechceli ísť pozrieť na domy, ktoré predávam v Malých Levároch, že by za cenu jednoizbového bytu v Bratislave mohli mať  3 izbový domček.  Domček ich oslovil na toľko, že sme rovno začali vybavovať aj financovanie a poistenie nehnuteľnosti.

Byty zelená hôrka

Zelená Hôrka – predaj bytu

Aj terasa je rozhodujúca.

Klientka ma oslovila so záujmom o kúpu bytu v projekte Zelená Hôrka, kde som zastrešovala predaj nehnuteľností. Vybrala si veľmi pekný byt, no s malým nedostatkom. Chýbala mu terasa. Pustili sme sa do komunikácie s majiteľom priestoru, ktorý sa nachádzal pod zvoleným bytom a napriek pôvodnému odmietavému stanovisku, podarilo sa nám vykomunikovať odkúpenie strechy, vďaka čomu má spokojná klientka priestor na rannú kávu v pohodlí svojej vlastnej terasy.

Tajov – predaj rodinného domu

Nie vždy ide všetko rýchlo.

Na predaj rodinného domu v Tajove ma oslovila moja mamina, že treba pomôcť našej pani susede, ktorá má problémy s realitnou kanceláriou. Pani sa ocitla v neľahkej životnej situácii a tá vyústila do  predaja jej milovaného víkendového domu.  Na úvod predaja sme museli vypovedať zmluvu predošlej realitnej kancelárii, ktorá predávajúcu zaväzovala zaplatiť províziu realitnej kancelárii aj po uplynutí doby predaja. Predaj rodinného domu v Tajove trval skoro rok, čo je dlhšie ako sme boli zvyknutí z Bratislavy, ale rodinný dom si našiel svojich nových majiteľov bez potreby zníženia ceny a pani predávajúca bola spokojná, že dom odovzdáva do dobrých rúk.

Malokarpatská byty, Bratislava

Malokarpatské námestie II. – predaj bytu

Spolupráca a skúsenosti sú dôležité.

V tomto bytovom dome sa nám podarilo zastrešiť už tri obchody. Jeden bol špecifický práve tým, že z ohodnotenia nehnuteľnosti vznikol predaj, ktorý bol rezervovaný v priebehu jedného týždňa a dokonca prenájom iného bytu pre bývalú partnerku s dcérou.

Potvrdilo sa nám, aké je dôležité správny výber finančného poradcu, keďže poradkyňa novej majiteľky zabezpečila financovanie, ale vzhľadom na nedotiahnutie dohľadu na načerpanie úveru bol obchod takmer pozastavený. Vďaka predchádzajúcim skúsenostiam v bankovníctve a skvelej spolupráci všetkých strán sa nám to podarilo.

Studenohorská II, Bratislava

Studenohorska II. – prenájom a predaj

Keď už, tak vo veľkom.

V jednom balíku sme dostali zadanie: prenájom dvoch bytov a predaj jedného bytu. Jedna lokalita, jedna klientka.

Ako na to? Úplne jednoducho. Oba byty boli do troch týždňov prenajaté a kúpna zmluva na byt bola podpísaná v priebehu mesiaca.

Rodinný dom Kramáre Predaj

Kramáre – predaj rodinného domu

Ťažká cesta, veľmi dobrý cieľ.

Pri predaji tohto rodinného domu na Kramároch sme sa poriadne zapotili. Základom boli zložité rodinné vzťahy, viacero majiteľov. Trvalo to trochu dlhšie, ale nakoniec sa podarilo nájsť nového majiteľa, ktorý si doteraz užíva pokojnú oblasť s blízkou prírodou.

Nám. sv. Františka, Bratislava

Námestie sv. Františka I – predaj bytu

Rýchlo, kvalitne a všetko v jednom balíku.

Do troch dní rezervované, navýšená cena a veľmi spokojné obe strany.

Keďže sa jednalo o kúpu bytu s investičným zámerom, okamžite sme sa pustili aj do spolupráce s novými majiteľmi a zariadili prenájom bytu.

Rodinný dom_Stupava

Stupava – rodinný dom

Prvýkrát, ale nie naposledy.

Predaj rodinných domov v Stupave bola prvá väčšia spolupráca realitnej kancelárie ALLE s PK stavbami. Pristúpili sme už do rozbehnutého vlaku, kedy predaj rodinných domov bežal v plnom prúde. Napriek tomu sa nám podarilo predať výraznú časť týchto novostavieb a spustila sa veľmi úspešná spolupráca so silným partnerom.

Vlárska, Bratislava

Vlárska ulica – prenájom bytu

Občas stačí málo a všetko sa dá.

Pri tomto byte nás oslovil na prenájom mladý majiteľ, ktorý sa trápil s prenájmom už niekoľko mesiacov. Po správnom upravení nehnuteľnosti a nafotení našim fotografom sme prenajali byt za dva týždne.

Vchod do paneláku Heyrovského, predaj bytu

Heyrovského – predaj bytu

Darček ako bonus.

K predaji bytu ma oslovila mamina majiteľov. Byt sa rezervoval za jeden týždeň a dokonca sa nám podarilo koncovú cenu navýšiť oproti požadovanej. Ako bonus po predaji  som dostala modrý smaltovaný hrniec, ktorý mi nakoniec skonfiškovala moja mamina a pripravuje v ňom obed skoro každú nedeľu.

Na barine – predaj aj prenájom

Predaj susedom.

Zabezpečenie  obchodu rezidencii Acros  je vždy výzvou, keďže v danom objekte komunikujeme so susedovcami, tak tieto obchody sú pre nás osobnejšie, čo je  výhodou. V rezidencii Acros sme zastrešovali predaje bytov aj garážových statí. Ale tiež sa nám podarilo zastrešiť aj  jeden prenájom bytu.

Obchodný priestor Zelená Hôrka

Zelená Hôrka – obchodný priestor

Niet nad spokojného zákazníka.

Už spomínaný projekt Zelená Hôrka na Kramároch v Bratislave mal viacero príbehov. Jedným bol klient, ktorý sa rozhodol kúpiť obchodný priestor aj s parkovacími miestami. Neprešlo veľa času a svoje rozhodnutie opakoval pri vedľajšom priestore, opäť aj s parkovacími miestami.

Bytový dom Bakošova, Bratislava

Bakošova – predaj bytu

Výber tej správnej cesty.

Predávajúci nás oslovil s prosbou o pomoc, keďže byt predával už nejakú dobu, ale nedarilo sa mu. Pripravili sme mu ponuku, no rozhodol sa pre inú realitnú kanceláriu.

Na naše prekvapenie sa o pár mesiacov ozval. Napriek tomu, že byt mali v ponuke rôzne realitné kancelárie, nepodarilo sa nájsť nového majiteľa. Dohodli sme sa a do mesiaca bol byt predaný.

Rodinný dom, Malé Leváre II. – kúpa

Do mesiaca nové bývanie.

Dom kupoval mladý pár, ktorým kúpa ponáhľala, lebo im končil podnájom. Už mali nájdenú svoju finančnú poradkyňu, ktorá, ale bola zo Skalice, kde bolo aj potrebné doručiť dané dokumenty na čerpanie úveru. Bolo pre nás samozrejmosťou, že jej budeme v danom procese nápomocný a aj vďaka šikovnej a ochotnej  finančnej poradkyni naši spoloční klienti do mesiaca bývali vo svojom.

Bytový dom ul. Karola Adlera, Bratislava

ul. Karola Adlera – predaj bytu

Každý problém má riešenie.

Na predaj bytu ma oslovil bývalý kolega z banky.  Byt sa nám podarilo zarezervovať v priebehu jedného týždňa. Kupujúca rozhodla, že si financovanie zabezpečí  za pomoci svojho finančného poradcu.  Po mesiaci sa ozvala, že musí od rezervácie odstúpiť, lebo nedokáže vybaviť úver. Na celú situáciu som sa  pozrela a financovanie bytu sa podarilo vybaviť. Vďaka tomu sme dotiahli obchod do úspešného konca.

Bytový dom Ľubovianska, Bratislava

Ľubovnianska – predaj bytu

Zastrešenie celého procesu býva veľmi podstatné.

Na tomto prípade vidieť, že nie vždy je dôležité byt predať, alebo prenajať. Predaj bol realizovaný medzi príbuznými a majiteľ sa na nás obrátil s prosbou o pomoc pri  zastrešení celého procesu od vypracovania kúpnej zmluvy, realizácie úkonov na katastri a dokonca sme mu pomáhali pri odovzdávaní bytu, kde druhou stranou bola vlastná neter.

Kukučínová – predaj bytu

Aj počas Covidu – 19.

Na predaj bytu ma oslovili moji klienti, ktorí cezo mňa kupovali rodinný dom, ale podmienka kúpy bol predaj ich súčasného bytu v Stupave. Byt bol predaný na druhej obhliadke, ale počas rezervácie bytu proces zasiahla prvá vlna pandémie COVID – 19 a kupujúci potrebovali viac času na vybavenie úveru.  Vďaka ústretovosti všetkých sa predĺžili rezervačné zmluvy a obchod sa dotiahol dokonca bez padnutia rezervácie.

Malé Leváre – predaj domov

Keď sa spolupráca vydarí 36 krát.

V danom projekte sme začínali v roku 2018 s prvou etapu, kde nás developer staviteľ oslovil na spoluprácu s viacerými realitnými kanceláriami. Naša spolupráca prerástla do  dôvery a stali sme  sa výhradným predajcom projektu rodinných domov v Malých Levároch . Projekt v Malých Levároch je našou srdcovou záležitosťou, keďže sme s kupujúcimi nadviazali aj priateľstvá a veľmi radi sa sem vraciame.  Momentálne  sa pripravuje posledná piata etapa rodinných domov.

Pri Kríži – predaj  bytu

Kúpa a následný predaj.

Predaj bytu na ulici Pri Kríži sprevádzali komplikácie od samého začiatku. Hneď po spustení predaja nás zastihla prvá vlna Covidu -19 a predaj  trval dlhšie ako obvykle. Záujemcovia o byt sa dokonca dostali aj do kontaktu s inou realitnou kanceláriou, ktorá inzerovala bez súhlasu majiteľov bytu – predávaný byt inzerovali s ukradnutými fotkami našej realitnej kancelárie a byt ponúkali za nižšiu cenu, ako bola predstava majiteľov.  Záujemcovia aj napriek  predošlým zlým skúsenostiam (prepadnutá rezervácia v poslednej fáze obchodu s inou realitnou kanceláriou, nefér jednanie realitnej kancelárie) sa rozhodli byt kúpiť v spolupráci s nami. Počas celého procesu vybavovania financovania kupujúcich sprevádzali komplikácie, ale vďaka trpezlivosti  a ochote všetkých zúčastnených strán sa aj tento obchod podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Aj tento obchod potvrdil, že realitný maklér  musí plniť funkciu „spojky“ medzi všetkými  zúčastnenými a hľadať cestu aj tam, kde a prvý pohľad žiadna nie je.

K. Žigmunda – predaj bytu

Keď zlyhá finančný poradca.

Aj v tomto prípade sa potvrdilo, že  nie vždy sa pri výbere finančného poradcu môžete spoľahnúť na kamaráta.  Znovu tesne pred uplynutím rezervácie sa na nás obrátili kupujúci s prosbou o pomoc,  že im na dofinancovanie nehnuteľnosti chýba určitá čiastka, bez ktorej nie sú schopní zrealizovať kúpu bytu. Kupujúci dokonca nemali k dispozícii  ani informáciu,  na ktorej pobočke banky im kamarát „pomáha“ vybaviť hypotekárny úver. S veľkou námahou sme s kupujúcimi zisťovali informácie o schvaľovanom úvere, vybavili sme potrebnú čiastku na kúpu bytu a zabezpečili všetky potrebné úkony na načerpanie úveru a tým pádom aj uhradenie kúpnej ceny.  Pán finančný poradca sa objavil len raz a to pri podpise úverových zmlúv  a záložných zmlúv v banke. Keď ho pracovníčka banky žiadala, aby zaniesol záložné zmluvy na kataster, aby mohol byť úver načerpaný, tak dokonca klamal, že kataster je v ten deň zavretý – vraj telefonoval. ☹ Takýmto situáciám sa dá predísť aj využitím našej služby hypotekárneho  poradenstva.

Fedákova – predaj bytu

Aj druhýkrát bola spokojnosť.

Na predaj bytu nás oslovil klient, ktorému sme predávali byt pred pár rokmi. Teraz sa znovu sťahoval do väčšieho bytu a s našimi službami bol taký spokojný, že iné ako exkluzívne zastupovanie ani nechcel.

Nobelová – predaj bytu

Predané za dva týždne.

Tento predaj sa realizoval  na základe odporúčania od mojej známej, pre jej klientku, ktorej riešila úver na nový väčší byt. Byt sa predal po tretej obhliadke. Znovu sa potvrdilo, že prezentácia nehnuteľnosti a správne zvolená cena sú pomocníkmi, ktorí vedia obchod urýchliť.

Necpaly – predaj pozemkov

Diaľka nie je prekážkou.

V dedinke kúsok od Martina sa podarilo našej maklérke Petre Kováčikovej nasadnúť  do rozbehnutého vlaku  developerského projektu na stavebných pozemkoch pod lesom.  Za krátky čas sa jej podarilo predať hneď 5 pozemkov a predaj stále prebieha.

Ratka – predaj pozemkov

V neznámom prostredí 11 krát.

V malebnej dedinke kúsok od Fiľakova nás oslovil rodinný známy, že má problém predať pozemky po starých rodičoch.   Po vzájomnej dohode  sme sa do tejto náročnej  zákazky v neznámom prostredí pustili. Nakoniec sa nám podarilo predať všetky pozemky.

J. Alexyho – predaj bytu

Rezervácia ešte pred obhliadkou.

Byt na ulici Janka Alexyho bol náš najrýchlejší predaj. Za pár minút od zverejnenia inzercie sa ozvala kupujúca s tým, že si chce dať vypracovať aj rezervačné zmluvy.  Na obhliadku sme už išli rovno s rezervačnými zmluvami, ktoré kupujúci podpísali hneď po obhliadke. Byt na Janka Alexyho bol byt s najkrajším výhľadom v Dúbravke, aký sme  kedy predávali.

Prievozská ulica  – predaj bytu

Ide to aj zo záložným právom.

S predajom bytu v Bratislave sa na nás obrátil predávajúci s tým, že potrebuje preložiť záložné právo v prospech  banky na novú nehnuteľnosť, ktorú chce kúpiť.   Kupujúci požadoval zriadiť na ochranu svojich  finančných prostriedkov notársku úschovu.   Aj keď sa jedná o dlhšie  trvajúce  procesy, v tomto prípade sme zúročili našu prechádzajúcu bankovú prax.

Galvaniho – predaj  bytu

Prvý obchod a hneď úspešný.

Aj keď  dominantným krajom našej maklérky Petry Kováčikovej je Trnava a jej okolie, byt na  Galvaniho  ulici v Bratislave bol jej prvotinou v  realitnom obchode.  Odporučil ju jej známy a hneď sa ukázalo, že jej skúsenosti z finančného sprostredkovania sú  veľkým prínosom, keďže kupujúca mala požiadavku  zriadiť vinkuláciu v banke a Petra bez problémov  zvládla aj túto úlohu.

Nám. sv. Františka I. – predaj bytu

Vďaka obchodu sme našli nových priateľov.

Predajom bytu nás poverila pani majiteľka, ktorá od nás kupovala rodinný dom v Stupave.  Výhodou celého procesu bolo, že sa nám podarilo zladiť kúpu rodinného domu s predajom bytu a zároveň zastrešiť vyplatenie predchádzajúcej hypotéky na byte a vybaviť novú, výhodnejšiu na dom. S majiteľkou a jej partnerom sme si sadli natoľko, že sme sa stali priateľmi.

Ak chcete viac informácií, neváhajte nás kontaktovať.

    Porovnať