Prečo, sme sa rozhodli pomáhať práve pôrodnici na Kramároch?

Logo OZ Dieťatko z Kramárov

Minulý rok sme sa ako rodina rozrástli o nášho najmladšieho člena. Príchod dieťatka do rodiny je zvyčajne radostná udalosť sprevádzaná pozitívnymi emóciami, ale u nás to bolo trošku iné.  Z minúty na minútu sa bezproblémové tehotenstvo zmenilo na rizikové a naša slečna sa aj napriek snahe  lekárov rozhodla, že sa na tento svet poponáhľa  po vzore svojej maminky a tiež bude predčasniatko. 🙂 

Mali sme šťastie, že si nás pod ochranné krídla zobral pán prednosta Doc. MUDr. Igor Rusnák, CSc. a pri bežnej kontrole na poradni si všimol nastávajúce komplikácie, čo bol prvý krok ku zachráneniu Ninky, lebo ak by sa pôrod rozbehol doma Ninka by nemala žiadnu šancu.  Po nariadení nekompromisnej hospitalizácie náš poklad vydržal v brušku ešte týždeň, ale ako som spomenula vyššie, Ninka sa napriek snahe lekárov rozhodla prísť skôr a tehotenstvo muselo byť ukončené akútnou sekciou. Pán prednosta mi za ten týždeň vysvetlil situácie, ktoré môžu nastať, a s nimi spojené riziká. Nakoniec nastala tá varianta, ktorú sme najmenej chceli.        

 Aj  keď ja sama som predčasniatko a svoj príbeh poznám z rozprávania mojich rodičov, nikdy sa nedá pochopiť, čím si prechádzajú rodičia predčasne narodených detí, aké zmiešané pociťujú, kým si tou cestou neprejdete sami.

Nedá sa slovami  opísať, akú vďačnosť  ako rodičia cítime za záchranu našej dcéry. Keď sme rozmýšľali ako sa odvďačiť za celú tu starostlivosť  pred pôrodom a po ňom, napadlo nám na novorodenecké oddelenie kúpiť  NeoBed – špeciálne vyvinuté hniezda pre predčasne narodené deti.

Obrovskú radosť máme  hlavne z NeoBedov  pre dvojčatá. Keďže predtým po pôrode museli byť dvojčatá oddelené každé vo svojom inkubátore,  takto môžu byť aj po pôrode pekne spolu ako v maminkinom brušku.

Prvé nájomníčky v NeoBed. /Fotka zverejnená so súhlasom mamičky./

Všetci sme sa už v živote stretli s tým, v akých podmienkach pracujú naši zdravotníci. Mnohokrát nosia veci z domu a z vlastných príjmov sa skladajú na to, čo by mal zabezpečiť štát.

Keďže jednorazová pomoc nám nedáva zmysel, ako rodinná firma sme sa rozhodli, že  kým to bude v našich silách, budeme podporovať a pomáhať  pôrodnici na Kramároch pravidelne. Spolu sa nám možno aspoň čiastočne podarí spríjemniť podmienky, v ktorých každý deň pomáhajú na svet tým najkrehkejším a najzraniteľnejším  stvoreniam – bábätkám. Ako sa hovorí,  deti sú naša budúcnosť.

Tešíme sa, že za tak krátku dobu sme mohli rôznymi „maličkosťami“ pomôcť a uľahčiť či už  prácu zdravotníkom, alebo spríjemniť mamičkám čas strávený s ich bábätkami.  

Týmito riadkami sa chceme  hlavne poďakovať aj Vám, našim  klientom, ktorí nám pri predaji, kúpe, prenájme, prípadne pri finančnom poradenstve prejavili svoju dôveru.  Bez Vašej dôvery by sme nemali šancu pomáhať. Sľubujeme, že sa budeme snažiť aj naďalej, aby sme Vašu dôveru nikdy nesklamali.

Ak by ste chceli podporiť  pôrodnicu na Kramároch aj vy, môžete tak urobiť priamo na účet ich občianskeho združenia Dieťatko z Kramárov:

IBAN: SK16 0900 0000 0051 7483 7292

V najbližšom období sa možno budete rozhodovať, komu darujete 2% z Vašich daní a to je tiež cesta, ako môžete pôrodnici na Kramároch pomôcť.

Ďakujeme.

Ninka už vo svojom NeoBed doma.

 

Autor: Mgr. Zuzana Búliková

Foto: Rodinný archív

Related Posts

Porovnať